V lednu 2008 zemřel v Reykjavíku na Islandu slavný americký šachista Robert James Fischer. Island si vybral jako svůj poslední domov. V emigraci v různých zemích pobýval už od roku 1992, protože nesdílel americký sen a Amerika mu to nemínila tolerovat. Reykjavík si nevybral náhodou. Právě tam začala jeho šachová sláva. Bylo to v roce 1972, kdy se stal mistrem světa vítězstvím nad obhájcem titulu Borisem Spasským ze SSSR. Potom pověsil šachy na dvacet let na hřebík. V roce 1975 odmítl svůj titul obhájit, protože neprošel jeho návrh na změnu pravidel. Spasského porazil znovu v roce 1992 a k šachům se už nikdy nevrátil. Díky své šachové hře byl považován za génia, díky svým kontroverzním názorům za šílence. Jako by v tom byl tak velký rozdíl.
Bobby Fischer se narodil 9.3.1943 v Chicagu. Jeho životním číslem byla mírná, intuitivní dvojka, což se dá vysvětlit snad jen chybou v matrice. Numerologie k tomu nemá co říct. Numerologická mřížka nabízí k výkladu dvě devítky, dvě trojky, jedničku, čtyřku a navrch prázdnou rovinu senzitivity. A k tomu už se něco říci dá.
Dvě devítky vyjadřují vysokou hladinu mentální energie spojenou s velkým intelektuálním potenciálem, obrovské vnitřní napětí a složitou povahu se sklonem k idealismu, zvlášť v oblasti mezilidských vztahů.Lidé se dvěma devítkami se často zaplétají do sítí vlastních nepokojných myšlenek a těžko hledají cestu ven.
Dvě trojky, to je nadprůměrná úroveň logického myšlení a deduktivních schopností, potřeba se odlišovat originalitou až výstřednostmi všeho druhu, od oblékání, až po názory. Kromě toho patří ke dvěma trojkám v datu narození problémy s kázní a nechuť podřizovat se autoritám.
Jedna jednička avizuje, že šlo o člověka, který neuměl ani identifikovat, natož vyjadřovat své emoce. Měl z toho nejspíš psychické problémy spojené s výbušností a záchvaty vzteku, což je obvyklý následek potlačování emocí. Kromě toho na všechno nahlížel z jediného – svého vlastního – hlediska a nebyl schopen dialogu. Čtyřka přidala do toho koktejlu trochu rovnováhy a smyslu pro realitu. Ovšem také potřebu dokonalosti a s ní související puntičkářství a hnidopišství.
Rovina senzitivity je tvořena chybějícími čísly 2–5–8 v numerologické mřížce. Jejími nositeli jsou přecitlivělí lidé, kteří si berou všechno příliš osobně a dotkne se jich každé křivé slovo nebo pohled. I když racionálně berou v úvahu, že jim nikdo nechtěl ublížit vědomě, trpí stejně. Neumí zapomínat na minulé křivdy, ať už skutečné nebo domnělé. Odpustit jsou ochotní jen jednou. Když jim někdo ublíží opakovaně, skoncují s ním jednou provždy. Protože jsou si své citlivosti vědomi, často ji maskují za suverénní nebo nerudné chování, které má varovat druhé, aby se k nim moc nepřibližovali. K lidem, které mají rádi a kterým věří, jsou chápaví, velkorysí a vždy jsou připraveni jim pomoci.
33 | 99 | |
1 | 4 |