Herec Jiří Kodet byl nejspíš největší švihák českého divadelního jeviště i filmového plátna. Původně si sice přál stát se kavárenským povalečem, ale to mu komunistický režim neumožnil. Herectví měl už několik generací v rodině a tak se daleko od stromu neodkutálel. Přes svůj výrazný herecký talent nedostával celá léta odpovídající příležitosti díky svému jasnému protirežimnímu postoji a svému zjevu uhlazeného gentlemana, který se příliš nenosil. On sám to komentoval tak, že si na něj vzpomněli jen tehdy, když do filmu potřebovali někoho, kdo umí nosit klobouk. Až po roce 1990 mohl svůj bohatý herecký rejstřík předvést v celé šíři a stálo to za to. Dva Čeští lvi za role ve filmech Knoflíkáři a Pelíšky hovoří za všechno. Jiří Kodet se narodil 6.12.1937 a zemřel v roce 2005.
Jeho numerologická mřížka je uspořádaná do dvou rovin: roviny empatie, která je poměrně vzácná, a roviny myšlení se zdvojenými jedničkami.
Samostatně stojí sedmička, která, je-li v izolovaném postavení, přináší snížený práh bolesti, zvýšenou citlivost na hluk a kromě toho i nerealistická očekávání v oblasti mezilidských vztahů. Dalším rysem izolovaných sedmiček je sklon k nehodám. Každou chvíli se nešťastnou náhodou poraní nebo se připletou k nějaké šarvátce, při které inkasují i nějakou tu facku, aniž tuší proč. Kromě toho si ale izolovaná sedmička zachovává všechny základní atributy, jimiž jsou potřeba neustálé aktivity a pohybu, pramalý smysl pro praktické věci života, pokud se o ně nestará nějaké realistické číslo data narozerní. Smysl pro čest a spravedlnost a otevřený a aktivní postoj k jakékoliv křivdě a podlosti.
S rovinou myšlení, tvořenou čísly 11–2–3, je spojováno verbální vyjadřování emocí jedničky, intuitivní vnímání dvojky a pojmová představivost trojky. Tato kombinace vytváří novou hladinu energie, která se projevuje schopnosti zcela se odpoutat od okolního světa a totálně se soustředit na to, co člověk právě dělá. Při studiu je taková schopnost k nezaplacení a při hereckém řemesle se také sejde. Má ovšem i svou problémovou stránku. Když se člověk s rovinou myšlení zabere do řeči s kamarády nebo prohlížení nové módní kolekce, zcela zapomene, že rodina čeká s večeří, vstupenky do kina propadnou a že měl být dávno na důležité poradě. Také má tendenci zapomínat své věci od deštníku až po zaparkované auto a ne a ne si vzpomenout, kde je nechal. Další rys: nikdo nedokáže tak perfektně a přesvědčivě vyložit své myšlenky a názory jako právě člověk s touto rovinou. Nikdy mu nechybí slova ani argumenty. Při dvou jedničkách v rovině je to tvor citově otevřený, který vám klidně svěří i svá nejhlubší tajemství, pokud vám věří. Když jeho důvěru zklamete, nesvěří vám ani to, co říkali v televizi.
Rovina empatie se skládá z čísel 3–6–9 a je spojována s bystrou inteligencí trojky, laskavostí šestky a idealismem devítky. Dává člověku dobré předpoklady pro získání skvělého vzdělání. Z nějakého důvodu však její nositelé nemají školu rádi. Klasický vzdělávací systém nevyhovuje jejich založení, takže se nudí a zlobí. Teprve později si uvědomí, že chtějí v životě něco dokázat a když si ujasní, kam je srdce táhne, začnou se vzdělávat v oboru svého zájmu s takovou vehemencí, že přetrumfnou i majitele univerzitních diplomů. Jsou to lidé, kteří se dokáží po každé porážce znovu vzchopit a využít novou příležitost, která se naskytne. Kromě toho, jak název roviny napovídá, jsou to také lidé, kteří mají přirozený soucit a účast s druhými, dovedou se vžít do jakékoliv situace a pochopit její podstatu. Vztahy k druhým lidem jsou pro ně na prvním místě a nenechte se zmást tím, že občas ze sebe dělají trochu šašky, aby zakryli svou láskyplnou a starostlivou tvář.
3 | 6 | 9 |
2 | ||
11 | 7 |