Johan Woflgang von Goethe, německý básník, spisovatel a učenec se narodil 28.8.1794. Studoval práva, věnoval se hudbě a už jako devatenáctiletý ovládal šest jazyků. Zkušenosti z právnické praxe, nešťastná láska a sebevražda jeho přítele se staly východisky jeho románu Utrpení mladého Werthera, který se stal bestsellerem 2. poloviny 18. stol. Vrcholem jeho bohaté literární tvorby je drama Faust, ve kterém líčí smysl lidského života jako stálé hledání pravdy, a do kterého zahrnul mnoho dobových filozofických, vědeckých a politických poznatků a názorů. Kromě literatury se zabýval studiem přírodních věd a stal se předchůdcem evoluční teorie. I jeho osobní život byl bohatý. Předmětem zájmu jeho životopisců se staly i jeho vztahy se ženami, především jeho platonická láska k matce osmi dětí, o sedm let starší Charlotě von Steinové, které napsal 1500 milostných dopisů a jeho poslední láska k mladičké Ulrice von Lewetzov. Zemřel v roce 1832.
Dominantním rysem Goethovy numerologické mřížky je rovina energie se dvěma osmičkami.Představuje tak silný energetický potenciál, že rovina dovednosti a intuitivní dvojka jsou v této sestavě už jen po počtu.
Rovinu energie tvoří čísla s největším energetickým potenciálem: 7–88–9. Lidé, kteří jsou jejími nositeli, mají k dispozici tolik fyzické i mentální energie, že se nad tím nám, průměrným smrtelníkům, někdy až protáčí panenky. Jejich dynamika a výkonnost je však pro ně častěji bičem než požehnáním, protože je těžké dokázat ji rozumně využívat a nepřehánět, aby nedošlo k náhlému selhání organismu, o kterém nositelé této roviny ví své. To potom totálně odpadnou a trvá to nějakou chvíli, než si organismus oddechne. Řešením je pro ně kázeň a nějaká pravidelná fyzická aktivita, nejlépe soustavné cvičení, jehož prostřednictvím se zklidní nejen tělo, ale i intelekt a smysly.
Dvě osmičky v rovině představují další výrazný rys. Osmička je v numerologii spojena s intelektem a logikou. Rychlost myšlení člověka, který má v rovině energie dvě osmičky, je až děsivá. Je to člověk, který rozpozná nějaký problém, přesně ho analyzuje a stačí ho vyřešit dřív, než si ostatní uvědomí, že vůbec existuje. A k tomu ještě celou dobu ze sebe chrlí ironické poznámky, které přivádějí lidi v jeho okolí na pokraj hysterie. Často s chová zbrkle a rád na sebe upozorňuje.
Rovina dovednosti, která se skládá z čísel 1–4–7 rovinu energie velmi dobře doplňuje. Lidé s touto rovinou mívají velmi hbité a obratné tělo a někteří i stejně hbité a obratné myšlení. Chybí jim kázeň a nejsou to týmoví hráči. Více jím vyhovuje sólový part. Někdy jsou považování za trochu lakomé, ale oni jen mají rádi přesný přehled o svých financích a pečlivě si hlídají, aby jejich výdaje nepřevýšily jejich příjmy. Také slovutný pan Goethe je toho důkazem, protože i když to byl největším básníkem a literátem své generace, živil se skoro celý život prací ve státních službách. U Výmarského dvora měl na starosti finance, důlní průmysl a dokonce i armádu. To by jeden do něj neřekl.
Dvojka je této silné sestavě tak slabá, že nestojí za řeč.
9 2 88 1 4 7
2 | 9 | |
88 | ||
1 | 4 | 7 |