Niccolo Machiavelli byl jednou z nejznámějších, nejobdivovanějších a nejzatracovanějších osobností evropské politiky, diplomacie a literatury 15. a 16. stol. Narodil se 3.5.1469 ve Florencii. Patricijský původ ho předurčil k diplomatické kariéře. Působil jako vyslanec florentského knížectví v Itálii, Francii a Tyrolsku, krátký čas byl florentským kancléřem. Tam byll obviněn ze spiknutí proti vládnoucímu rodu Medicejských, uvězněn, mučen a později z Florencie vyhoštěn. Ve vyhnanství se věnoval studiu a psaní. Mimo jiné napsal Florentské letopisy, Vlády a státy a drama Mandragora, které se na jevištích divadel objevuje dodnes. Jeho nejznámější dílo Vladař poskytlo argumenty mnoha demagogickým vládcům, politikům a vojevůdcům. Podstatou jeho teorie politické moci byla teze, že účel světí prostředky. Medicejští ho vzali později opět na milost a stal se dějepiscem jejich rodu. Jeho kariéra skončila s jejich pádem. Zemřel jako chudý a nevýznamný člověk v roce 1527.
Podle životního čísla byl Machiavelli jednička. Nezávislý, samostatný člověk, individualista, který hledá v životě především sebeuplatnění a většinou ho i dosahuje.Jeho numerologickou mřížku tvoří rovina odhodlání, rovina vytrvalosti a rovina empatie.
Rovina odhodlání má tvar 1–5–9 a statisticky se vyskytuje ze všech rovin nejčastěji. Jejím hlavním rysem je houževnatost, která člověku pomáhá jít za vytčeným cílem bez ohledu na překážky. Lidé s touto rovinou jsou nadprůměrně paličatí a když chtějí něčeho dosáhnout, necouvnou před žádnou překážkou.
Rovina vytrvalosti tvořená čísly 4–5–6 se vyskytuje poměrně vzácně. Doplňuje vlastnosti roviny odhodlání o další porci houževnatosti, pevné vůle a samozřejmě vytrvalosti. Lidé vybavení kombinací obou rovin často dosáhnou svého navzdory naprosto nepříznivým okolnostem. Jejich povaha je nutí setrvávat i v situacích, které jsou pro ně nevýhodné a to tak dlouho, dokud se jim je nepodaří překonat a změnit. Důkazem této vlastnosti u Niccoly Machiavelliho je jeho pozice na dvoře Medicejských: z výsluní jejich přízně byl vyhnán, ale dokázal vytrvat a vrátit se zpět. Pravda, jeho konec nebyl koncem slavného a úspěšného muže, ale co dnes víme o tom, čeho vlastně toužil dosáhnout?
Rovina empatie je složená z čísel 3–6–9. Její nositelé mívají bystrou inteligenci a schopnost vcítit se do pocitů druhých lidí. Díky této schopnosti se nejlépe uplatňují jako duchovní, lékaři a paradoxně politici, protože jako všechno, i tento dar se dá zneužít. V každém případě jsou lidé s rovinou empatie svým způsobem nezmaři. Ze všeho vždycky vyváznou, vždycky se dokáží znovu postavit na nohy a chopit se každé příležitosti, která se jim naskytne.
3 | 6 | 9 |
5 | ||
1 | 4 |