Jméno desetibojaře, světového rekordmana a olympijského vítěze Romana Šebrleho je ve zlaté knize české i světové atletiky zapsáno už natrvalo. Narodil se 26.11. 1974 v rodině, kde sportoval každý včetně babiček, takže bylo jasné, že se Roman přidá. Zkoušel různé atletické disciplíny, jeho prvním koněm byl skok do dálky a řadu let souběžně hrál i fotbal. V roce 1992 se zhlédl ve svém předchůdci Robertu Změlíkovi a dal se na desetiboj,což se ukázalo jako správné rozhodnutí. V roce 2002 šokoval sportovní svět novým světovým rekordem, v němž jako první sportovec překonal hranici 9000 bodů.
Jeho numerologická mřížka patří k těm, které neskrývají žádné záludnosti. Jejím nejvýraznějším rysem je rovina dovednosti se třemi jedničkami, doplněná intuitivní, přátelskou dvojkou a harmonickou šestkou. Podle této základní charakteristiky je Roman Šebrle milý, praktický a rozumný člověk, který ke štěstí potřebuje především milující životní partnerku a teplo rodinného krbu.
Rovina dovednosti je složená z čísel 111–4–7 a je výrazem fyzické nebo myšlenkové pohotovosti a obratnosti. Lidé vybavení touto rovinou, disponují někdy dokonce obojím. Z hlediska praktického využití je to asi nejužitečnější rovina ze všech, protože její nositelé mívají mimořádně obratné ruce i tělo, jsou fyzicky velmi zdatní a manuálně zruční. Značná část z nich má i dar laterárního, čili větveného myšlení, na rozdíl od nás ostatních, kteří myslíme lineárně. Není divu, že lidé obdarovaní touto rovinou si rádi vybírají obory, ve kterých mohou předvést rejstřík svých schopností v plné kráse. A k těm sport bezesporu patří. Lidem s rovinou dovednosti vyhovuje pracovat ve vlastní režii, kdy si sami všechno organizují a sami si za všechno odpovídají. To ve vrcholovém sportu sice není možné, ale člověk nemůže mít všechno.
Tři jedničky v rovině znamenají, že člověk neumí slovně vyjádřit své a city a jeho emoční energie, pokud nenajde vhodný ventil, se může vybíjet v hněvu a agresi. Ale protože sport představuje i velké emoční vypětí, nic takového u Romana Šebrleho určitě nehrozí.
Čtyřka dodává člověku stabilitu a smysl pro realitu, ale také silně vyvinutou touhu po dokonalosti. Člověk s jednou čtyřkou je málokdy spokojený sám se sebou a svými výkony. Na jedné straně to sice vede k sebezdokonalování, ale na druhé k frustraci, protože nikdo není dokonalý ve všem a pořád.
Posledním číslem roviny dovednosti je sedmička. Lidé s jednou sedmičkou potřebují k životu stálý pohyb a aktivitu, jinak nemají stání a začnou se nudit. Mají silně vyvinutý smysl pro fair play a nesnáší nespravedlnost a křivdu. Neváhají se proti nim postavit, kdykoliv jsou jejich svědkem.
Dvojka v datu narození charakterizuje především spolehlivou intuici a také milou a přátelskou povahu s výrazným smyslem pro partnerství a spolupráci. Šestka k tomu přidává cit pro krásu, lásku k domovu a rodině, kořeněné špetkou romantiky.
Životním číslem Romana Šebrleho je čtyřka. To je životní číslo praktických, spolehlivých, trochu konzervativních lidí, kterým nejvíc vyhovuje zaběhnutá rutinní činnost v rámci jasně daných pravidel. Jsou to lidé, kteří si nepotrpí na změny a velká gesta. Mnoho z nich má zálibu v uniformách a proto si volí povolání, ke kterým uniforma patří, stejně jako řád, disciplína a kázeň.
6 | 9 | |
2 | ||
111 | 4 | 7 |