Římský generál Maximus alias Gladiátor alias Russel Crowe je Australan. Narodil se 7. 4. 1964 na Novém Zélandu, ale od svých čtyř let žije v Austrálii. Kolem filmu se motal už v dětství, protože jeho rodiče měli firmu, která poskytovala servis filmovým štábům. To v něm asi probudilo zájem o herectví. Na televizní obrazovce se v menších rolích objevoval už od šesti let. První filmovou roli dostal v pětadvaceti ve filmu Krvavá přísaha. Následovaly filmy Křižovatka, Zkouška a Romper Stomper, který mu vysloužil cenu pro nejlepšího herce v Austrálii. To už si ho všiml i Hollywood a nabídky se jen hrnuly. Titulní role v historickém eposu Gladiátor mu vynesla Oskara. Další nominaci si vysloužil za roli schizofrenního matematika ve filmu Čistá duše, kde se po jeho boku objevila Meg Ryanová. Ta se po jeho boku objevovala i v soukromí, stejně jako řada dalších hvězd – třeba Jodie Fosterová nebo Nicole Kidmanová. S jeho pověstí sukničkáře už je ale konec. Oženil se a usadil se s rodinou na farmě kousek od Sydney. Austrálii by prý neopustil ani za nic.
Podle čísel data narození je australská filmová hvězda především praktický a realistický člověk, fyzicky velmi obratný a zručný, spíš rodinný typ než bohém, se slušnou dávkou pochopení pro své bližní, který nesnáší křivdu a nespravedlnost. Prostě kladný hrdina. Skoro jako římský generál Maximus.
Základní kameny jeho osobnosti jsou dány rovinou dovednosti se zdvojenými čtyřkami. Tuto rovinu tvoří čísla 1–44–7 a je vyjádřením fyzické nebo myšlenkové obratnosti a pohotovosti. Když se obzvlášť zadaří, může se objevit u jednoho člověka obojí. A ten má potom vyhráno. Bude schopen dosahovat skvělých výsledků v jakékoliv duševní činnosti a k tomu bude mít neuvěřitelně obratné ruce a celé tělo. Na druhé straně si takový člověk nikdy moc nepotrpí na kázeň, nerad se přizpůsobuje a nejvíc mu vyhovuje, když je sám svým šéfem i podřízeným.
Dvě čtyřky v rovině posilují jeho fyzickou energii, manuální obratnost a organizační schopnosti,ale musí se hlídat, aby to nepřeháněl. Je to neústupný nadšenec, se kterým není radno se pouštět do hádky, natož do křížku. Čtyřky jsou i zdrojem neustálé touhy po dokonalosti a puntičkářství, díky které kolem sebe šíří stres, protože nic mu není dost dobré, ať už se jedná o jeho vlastní výkon nebo výkony jeho partnerů.
Jedna jednička dokládá, že o svých citech spíš mlčí než mluví a sedmička z něj činí soucitného člověka, který se vzepře každé nespravedlnosti bez ohledu na to, týká-li se ho osobně nebo ne.
Rovina senzitivity – absence čísel 2–5–8– je téměř protipólem praktické roviny dovednosti. Jak je zřejmé z názvu, vztahuje se k emocím Její nositelé prožívají své city mimořádně intenzívně a jsou proto stále něčím zranění, pobouření nebo okouzlení. Ale hlavně jsou díky své citlivosti zranitelní. Všechno berou osobně, všechno se jich dotkne. Člověk aby kolem nich chodil po špičkách. Na druhé straně jsou ale chápaví a velkorysí, jako málokdo. Pokud je třeba chránit a bránit lidi, na kterých jim záleží, vždycky přispěchají. Jsou schopní hluboké a něžné lásky, ale současně si své city žárlivě střeží a tak to jejich milé a milí s nimi nemají jednoduché.
Prvkem, který spojuje protichůdné stránky osobnosti Russela Crowa je šťastná šestka, která obdařuje lidi hlubokou láskou k domovu a rodině a schopností ocenit krásu ve všech jejích podobách.
6 | 9 | |
1 | 44 | 7 |